Dzień Kozubszczyzny 11.07.2015 r.

W sobotę 11 lipca 2015 roku, po raz drugi spotkaliśmy się na ’’Dniu Kozubszczyzny’’. Sołtys Kozubszczyzny Pani Maria Włodarczyk przywitała władze gminy i wszystkich przybyłych na zabawę. Kilka słów wygłosił Wójt Gminy Pan Mirosław Żydek.

Piotr Ryjewski i Paweł Jeziorowski to wirtuozi jazdy na hulajnodze. Swoimi ewolucjami na skateparku rozpoczęli pokaz, podczas którego były wykonywane podskoki, piruety- totalna jazda bez trzymanki. Panowie w mistrzowski sposób zaprezentowali talent i warsztat swojego hobby. Dmuchana zjeżdżalnia była atrakcją dla najmłodszych. W kąciku artystycznym, dzieci miały możliwość wykonania samodzielnie pod okiem instruktora ręcznie ozdabianych pudełeczek. Kolejka najmłodszych uczestników festynu ustawiła się do ozdabiania twarzyczek, które przemieniły się w kotki, motylki czy tygryski
o promiennych uśmiechach. Zabawy sprawnościowe, wyścigi ślimaków, warcaby, gry zręcznościowe oraz bańki mydlane przy asyście animatorów zagwarantowały aktywne spędzenie czasu.

Kapela Dobużecka zademonstrowała swoje zdolności muzyczno-wokalne przy brzmieniach znanych przebojów. Nie zabrakło kwadransu humoru mieszkańca sołectwa Pana Leszka Palaka, wyborne poczucie żartu, przekazane w sposób humorystyczny rozbawiło publiczność do łez.
„Stacja Teatr”- teatr stworzony przez amatorską grupę mieszkańców Gminy Konopnica. Spektakl zobrazował w odsłonach scenki z życia wzięte. Dziękujemy za przedstawienie i życzymy nowych projektów na kolejny sezon. Festynowi towarzyszyła wystawa prac malarskich mieszkanek Gminy Konopnica.

Szklaneczka wyśmienitego soku jabłkowego (jabłka pochodzą lokalnych sadów) wyprodukowanego przez firmę Lubsad, a do tego słodkie ciasta i ciasteczka mieszkanek sołectwa zaspokoiły wszystkich mających ochotę na małe co nieco.
Za przepyszny chleb na prawdziwym zakwasie dziękujemy kierownik piekarni z Kozubszczyzny
Pani Urszuli Kułak. Serwowano go wraz z kiełbaską i kaszanką schodzącą z grillowego rusztu.
Atmosferę podgrzali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozubszczyźnie, prezentując kunszt swoich umiejętności przy gaszeniu pożaru.
Spotkanie umiliła muzyka zespołu MAYDAY, który przygrywał do późnych godzin. Porywał do tańca wielu mieszkańców.
Organizatorzy zabawy tj. sołtys Maria Włodarczyk, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna z Kozubszczyzny dziękują za wspólna zabawę i do zobaczenia za rok.

Anna Włodarczyk

Data opublikowania: 08:14, 20 lipca 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności