Dni Gminy Konopnica 2011

63.jpg

63.jpg


19 czerwca 2011 r. odbył się festyn z okazji Dni Gminy Konopnica. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, ale wyjątkowe atrakcje przyciągnęły tłum widzów na lotnisko w Radawcu.

Od czwartku na radawiecki lotnisku odbywały się zawody balonowo – spadochronowe. Jak co roku to ich widok na niebie Konopnicy zwiastuje nadejście weekendowego festynu. W sobotnie popołudnie wystartowało aż siedem ekip balonowych. Każda z nich miała na swym „pokładzie” skoczka spadochronowego. Zadaniem konkursowym było takie ustalenie trasy przelotu, aby skoczek wylądował na lotnisku w Radawcu. Mieszkańcy Motycza, Uniszowic, Dąbrowicy i Konopnicy mięli dodatkową atrakcję, bo w tych miejscowościach lądowały kolejne balony. Każdy z nich zgromadził sporą grupkę gapiów i sympatyków podniebnych lotów. Najwięcej radości miały oczywiście dzieci – każde chciało choć na chwilkę wsiąść do balonowego kosza. Po dwóch lotach (tylko na tyle pozwoliła zmienna i nieprzyjazna aura) zwycięzcami zawodów balonowych zostali : Andrzej Maciejewski – skoczek oraz Krzysztof Kosobudzki – pilot, drugie miejsce, depcząc liderom po piętach zajęli: Piotr Czubak – skoczek oraz Bartosz Pyza – pilot. Z trzecią lokatą uplasowali się: Leszek Wielgos – skoczek i Waldemar Lekan – pilot. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Niedzielny poranek 19.06.2011r. napawał jeszcze optymizmem, choć w oddali kłębiły się chmury burzowe, zwiastujące popołudniowy deszcz. Na Lotnisku w Radawcu przygotowane były już scena, oraz atrakcje dla dzieci – dmuchane zamki do skakania. Nad bezpieczeństwem publiczności czuwały jednostki OSP, ochroniarze oraz policja. Ku uciesze najmłodszych, strażacy pozwolili dzieciom oglądać z bliska ich wozy bojowe. O 15.00 na scenę wyszedł Zespół Tancerzy z Gimnazjum w Radawcu rozgrzewając publiczność wspaniałym pokazem w gorących rytmach.

Zdecydowanym punktem kulminacyjnym programu tegorocznych dni Konopnica były Ogólnopolskie Zawody Strongman o Puchar Wójta Gminy Konopnica. Nawet lejący deszcz nie odstraszył publiczności od oglądania pokazów największych polskich siłaczy. Był więc spacer farmera, przeciąganie Tira, podnoszenie najprzeróżniejszych ciężarów, których wielkość przyprawiała o zawrót głowy. Strongmeni wciągali również oglądających w swoje konkurecje. Trzech śmiałków miało okazję zakosztować trudów „spaceru farmera” – wspaniałomyślnie, siłacze udostępnili im mniejsze 50 kilogramowe ciężary. Znalazły się nawet konkurencje dla pań. Zwycięzcą zawodów został Jarosław Korzeniewski. Drugie miejsce przypadło: Tyberiuszowi Kowalczykowi a na trzecim miejscu podium stanął Adam Zmysłowski. Na dalszych miejscach uplasowali się: Józef Tomaszewski, Paweł Chruściki i Krzysztof Pietrzak. Gratulacje należą się oczywiście wszystkim zawodnikom. Najkrócej zawody podsumować możemy następująco: fantastyczni prowadzący, niesamowici zawodnicy i wspaniałe konkurencje sprawiały, że, choć w strugach zimnego deszcze, publiczność oglądała zmagania z wypiekami na twarzy! Liczymy, że to nie ostatnie spotkanie ze Strongmenami w Konopnicy.
W międzyczasie rozdane zostały również nagrody Wójta Gminy Konopnica za sprawnościowy rajd rowerowy, którego organizatorem było Gimnazjum Radawczyku Drugim.
Caritas w dwóch wejściach na scenę, przeprowadził licytację cennych przedmiotów, z której dochód przeznaczono na fundusz stypendialny dla biednej, zdolnej młodzieży.
Na zakończenie festynu na scenę wyszedł zespół Cliver, który jako Gwiazda Wieczoru nagrodził swym występem najbardziej wytrwałych widzów.
Chciałoby się powiedzieć: jeden dzień a tyle emocji. Jesteśmy przekonani, że wspaniałe atrakcje przygotowane przez organizatorów trafiły w najbardziej wybredne gusta odwiedzających. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok pogoda będzie dla nas łaskawsza.

Data opublikowania: 09:41, 28 czerwca 2011

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności