CIENIE MIŁOśCI  NASZA SZTUKA PONOWNIE ŁˇCZY NARODY!

19 XI br. w Teatrze Ukraińskim w Przemyślu dla polsko-ukraińskiej widowni pod skrzydłami Związku Ukraińców Polskich, zaś kilka dni później na szkolnej scenie dla środowiska lokalnego Gminy Konopnica mieliśmy zaszczyt zaprezentować efekt naszych artystycznych zmagań.
Spektakl Moc Miłości w konwencji teatru cieni odzwierciedlił polsko-ukraińskie dusze. Pokazał niepowtarzalny klimat, jaki wytworzyliśmy między sobą realizując inicjatywy integracyjne oraz kulturotwórcze, wynikające z założeń projektu: Polsko-ukraińskie horyzonty kulturalne-Przemyśl realizowanego dzięki współpracy Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica i Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.
Atmosfera 10 dni wymiany z młodzieżą z okolic Doniecka i Kijowa przeniknęła nasze osobowości. Zainwestowaliśmy w niezapomniane chwile; całe spectrum relacji i kontekstów zmieniających spojrzenie na siebie, innych oraz świat zewnętrzny. Konfrontacja poglądów, koncepcji, inspiracji artystycznych zaowocowała siłotwórczą dawką pozytywnych emocji i integracją nie do przecenienia.
Do dziś spotykamy się po lekcjach pisząc wnioski o dofinansowanie kolejnej wymiany. Planujemy również ponowne wystawienie wytworzonej przez nas sztuki.

uczestnicy i organizatorzy

Data opublikowania: 21:00, 14 grudnia 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności