ZŁOTE GODY 2013


W sobotę, 19 stycznia 2013 r. w Urzędzie Gminy Konopnica odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom obchodzącym jubileusz 50 – lat zawarcia związku  małżeńskiego. 
Uroczystość prowadził Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Konopnicy – Jerzy Wójtowicz.

W tym roku „Złote Gody” obchodziło 9 par:
            Barbara i Tadeusz Ginalscy ze Stasina,
            Stanisława i Jan Szewczyk z Marynina,
            Marianna i Kazimierz Guz z Radawca Dużego,
            Barbara i Stanisław Żydek z Radawca Dużego,
            Helena i Józef Zaręba ze Sporniaka,
            Marianna i Jan Maziarczyk z Konopnicy,
            Teresa i Zdzisław Rejmak z Motycza,
            Barbara i Julian Malinowscy z Radawca Małego,
            Krystyna i Leszek Woźniak z Kozubszczyzny,

            W swoim wystąpieniu Wójt Gminy – Mirosław Żydek podziękował Jubilatom za przeżyte wspólnie lata i dokonania oraz życzył dużo zdrowia i radości. 

 

           W uroczystości wzięli udział ks. Stanisław Szatkowski, proboszcz z parafii Motycz oraz ks. Grzegorz Bogdański, wikariusz z parafii Konopnica,
Księża gratulowali dochowania przysięgi małżeńskiej i wspólnego trwania na „dobre i złe”. Odmówili modlitwę w intencji Dostojnych Małżonków i udzielili błogosławieństwa Bożego wszystkim zgromadzonym.
           Wójt Gminy Mirosław Żydek, Przewodniczący Rady Andrzej Duda i Sekretarz Gminy Anna Olszak dokonali dekoracji Jubilatów medalami przyznanymi przez Prezydenta RP, wręczali legitymacje, dyplomy, upominki i bukiety czerwonych róż.
            Po wręczeniu medali wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie i pomyślność wyróżnionych par małżeńskich, a zespół wokalno-muzyczny „Salsa Band” odegrał tradycyjne „Sto lat”.
            Wjazd na salę tortu okolicznościowego z napisem "Złote Gody", a następnie jego krojenie i częstowanie uświetniło przebieg uroczystości. 
             Pani Regina Wójcik, jako przedstawicielka zaproszonych rodzin, podziękowała władzom gminy za zaproszenie do urzędu, przygotowanie pięknej uroczystości i docenienie dokonań Jubilatów.
              Sobotnie popołudnie miło upłynęło, na rozmowach przy poczęstunku i wspomnieniach.
Muzyka w  wykonaniu Zespołu nawiązywała do polskich tradycji świątecznych oraz do melodii z młodych lat Gości. Wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd i piosenek biesiadnych.
Miła i przyjemna atmosfera całego spotkania udzieliła się wszystkim obecnym i prawdopodobnie na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Data opublikowania: 08:25, 23 stycznia 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności