ZŁOTE GODY 2023

Państwo Kliczka z kwiatami i medalami na tle dekoracji ,, Złote Gody” w towarzystwie Pana Posła na Sejm RP, Pani Przewodniczącej Rady Gminy oraz Pana Wójta.

W dniu 20 maja 2023 r. w świetlicy OSP w Zemborzycach odbyła się uroczystość wręczenia medali ,,za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej parom małżeńskim obchodzącym jubileusze co najmniej 50 lat zawarcia związków małżeńskich, znana potocznie jako ,,Złote Gody”. W tym roku świętowali „Złote Gody” Jubilaci, Państwo :

Anna i Jan Baranowscy z Konopnicy,

Zofia i Antoni Gromek z Konopnicy,

Andrea i Lucjan Jaworscy z Konopnicy,

Czesława i Henryk Kasprzak z Radawca Dużego,

Danuta i Jan Kliczka z Motycza,

Wiesława i Ryszard Klimek z Zemborzyc Wojciechowskich,

Ewa i Stanisław Kozak ze Stasina,

Irena i Władysław Kruk z Radawca Małego,

Zofia i Stanisław Pomorscy z Motycza,

Wanda i Andrzej Pyszniak z Zemborzyc Dolnych,

Jadwiga i Wojciech Tudruj z Lipniaka,

Lucyna i Jan Tyburek z Zemborzyc Podleśnych,

Maria i Bogusław Waga ze Stasina,

Alicja i Marian Werescy z Lipniaka,

Halina i Jan Woś z Tereszyna.

Na powyższą uroczystość nie mogły przybyć z obiektywnych przyczyn następujące pary małżeńskie :

Maria i Czesław Olszak z Radawca Dużego,

Maria i Jan Wójcik z Motycza,

Leokadia i Henryk Pastusiak z Zemborzyc Tereszyńskich.

 

Odświętnie udekorowana sala i stoły oraz obecność par Jubilatów oddawały podniosłą, świąteczną atmosferę tego dnia. Przybyli także przedstawiciele rodzin Jubilatów oraz władz gminy. Swoją obecnością zaszczycili między innymi: Pan Jan Łopata – poseł na Sejm RP, Pani Ewa Żydek – przewodnicząca Rady Gminy, Pan Mirosław Żydek – wójt Gminy, jako gospodarz uroczystości, Pani Anna Olszak – zastępca wójta, Jerzy Wójtowicz i Krzysztof Ostrowski – reprezentujący Urząd Stanu Cywilnego, Panie Małgorzata Sulisz, Sylwia Lenard, Dorota Wójtowicz i Edyta Owczarska z urzędu gminy.

Po powitaniu zaproszonych par małżeńskich, członków ich rodzin oraz gości nastąpiły wystąpienia okolicznościowe.

Pan wójt Mirosław Żydek bardzo szczegółowo i interesująco omówił definicje i zadania małżeństwa jako instytucji, zawartej prawnie pomiędzy dwojgiem ludzi, mężczyzną i kobietą ale także jako sakrament zawarty przed Bogiem oraz zacytował piękny „hymn o miłości według Świętego Pawła”. Życzył Jubilatom szczęścia na długie lata i szacunku ze strony najbliższych. Następnie o zabranie głosu został poproszony Pan Jan Łopata – poseł na Sejm RP. Pan poseł pogratulował Jubilatom dochowania przysięgi małżeńskiej. Stwierdził, że bardzo chętnie przyjeżdża corocznie na takie doniosłe i bardzo miłe uroczystości w gminie Konopnica.

Potem nastąpiła najważniejsza część spotkania, to jest dekoracja Jubilatów medalami ,, za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP, wręczenie dyplomów i kwiatów ufundowanych przez Wójta Gminy. Dostojne pary małżeńskie występowały przed front, gdzie poseł Jan Łopata, wójt Mirosław Żydek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Ewa Żydek dekorowali Jubilatów medalami, wręczali legitymacje, dyplomy i bukiety czerwonych róż. Po wręczeniu medali wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie i pomyślność wyróżnionych par małżeńskich, a didżej „Struś” odegrał tradycyjne ,,Sto lat”.

Następnie w krótkim programie artystycznym wystąpiła grupa teatralna – „Stacja Teatr” z naszej gminy, przedstawiając okolicznościowy program pod tytułem „Historie rodzinne według Stefanii Grodzieńskiej”. Jubilaci wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi zajęli miejsca przy zastawionym odświętnie stole. Przy poczęstunku, rozmowach, wspomnieniach oraz muzyce i tańcach upływał wspólnie spędzony czas. Miłą niespodzianką było podanie dużego, przystrojonego odświętnie tortu okolicznościowego z zapalonymi racami, z napisem ,,Złote Gody”. Obchody ,,Złotych Godów” były dla Jubilatów szczególną okazją do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęli w ciągu minionych 50 lat. Był to również czas na podziękowanie sobie wzajemnie i Bogu za rozwój miłości i trwałość małżeństw. I tej trwałości jak najdłużej życzymy Państwu Jubilatom z całego serca.

Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 12:30, 22 czerwca 2023

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności