Udane Mistrzostwa Europy zawodników Oyama Karate!

Ośmiu zawodników i jedna zawodniczka w białych strojach z naszywkami i logo federacji i klubu Oyama Karate Lublin. Czterech zawodników trzyma w rękach zdobyte puchary i dyplomy podczas walk. W tle czerwona konstrukcja bramy wskazująca wejście zawodników na maty. Za zawodnikami trenerzy Oyama Karate Lublin: w czanej czapce sensei Ryszard Wadowski- 3 DAN, sensei Marcin Wójcik-2 DAN.

W dniach 17-18.06.2023r. w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Europy IKO Nakamura.

Zawodnicy Klub Sportowy Oyama Lublin wywalczyli jedno złoto i trzy srebrne medale!

Wicemistrzostwo wywalczył Adam Wojciechowski z Zemborzyc Tereszyńskich, na co dzień trenujący w  Klub Sportowy Oyama Lublin.  Adam półfinał wygrał jednogłośnie w regulaminowym czasie, walkę finałową przegrał niejedno głośnie po dogrywce zarządzonej przez sędziów.

Do zawodów Adama przygotowywał trener sensei Marcin Wójcik– 2 DAN, prowadzący sekcje zawodnicze w szkołach podstawowych na terenie gminy Konopnica.

W turnieju wystąpiło 337 zawodników w różnych kategoriach wagowych i wiekowych z 65 klubów sportowych reprezentujących 14 krajów Europy.

Klasyfikacja końcowa wg. Państw: 1. Polska, 2. Ukraina, 3. Łotwa.