Sukces mieszkanki Gminy Konopnica – Karoliny Podlaszewskiej – w Mistrzostwach Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate.

W dniu 28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin PZK juniorów(roczniki 2004-2005) i młodzieżowców (2000-2003). Do zawodów zgłosiło się 218 zawodników z 77 klubów z całej Polski.

Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowały dwie zawodniczki trenujące na co dzień w sekcji zawodniczej w SP57: Maja Bielecka (juniorka – 55 kg) oraz mieszkanka Gminy Konopnica -Karolina Podlaszewska (juniorka + 60 kg). Sędzią z ramienia Klubu była Senpai Natalia Trancygier – powracająca po dłuższej przerwie utytułowana zawodniczka Klubu, również mieszkanka Gminy, a rolę trenera pełnił Sensei Marcin Majczak 4 Dan.

Maja po dobrej walce eliminacyjnej musiała uznać wyższość swojej rywalki (która ostatecznie została vice mistrzynią polski juniorek) i odpadła z dalszej rywalizacji. Niestety z różnych powodów nie udało się jej przeprowadzić przygotowań zgodnie z planem, co objawiło się spadkiem szybkości w ostatnich sekundach pojedynku. Serca do walki jednak nie zabrakło.

Karolina była bardzo zdeterminowana aby tym razem wywalczyć medal najważniejszej imprezy karate w Polsce i szczęśliwie udało jej się wykonać cały plan treningowy.

W drodze do upragnionego medalu zwyciężyła pojedynek ćwierćfinałowy przez wazaari z zawodniczką z Katowic, a półfinałowy  w regulaminowym czasie rozbijając udo przeciwniczki z Białegostoku. Do finałowej walki stawić się jednak musiała po 7 minutach od półfinału i zmęczenie mogło mieć wpływ na poziom koncentracji. Zabrakło także trochę szczęścia i pomimo zaciętej walki z przewagą fizyczną Karoliny, pojedynek zakończył się przegraną po lekkiej, ponowionej i trafionej w kask technice mawashi geri wykonanej przez oponentkę z Lipna.

Srebrny krążek Karoliny to historyczny (nie licząc złotego medalu Katarzyny Kuprianowicz Akademickich Mistrzostw Polski Kyokushin Karate)  pierwszy medal Mistrzostw Polski KyokushinKarate PZK po wejściu Klubu do Polskiego Związku Karate.

Zawodnicy Klubu Sportowego Budokai Lublin – który do stycznia 2018 roku działał pod nazwą Klub Oyama Karate Lublin i reprezentował styl Oyama Karate – zdobyli w latach 1991-2018 łącznie 520 medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata Oyama PFK oraz 340 medali na turniejach ogólnopolskich i strefowych w karate i kickboxingu.Od 2019 roku Klub zrzeszony jest w szeregach organizacji stylowej World Kyokushin Budokai oraz Polskiego Związku Karate.

Piękny prezent na przypadające w tym roku obchody 30-lecia działalności Klubu sprawiła Karolina swoim występem na Mistrzostwach Polski. Mamy nadzieję, że jej sukces otworzył przysłowiowy „worek z medalami” zawodów rangi Mistrzowskiej w Kyokushin Karate, gdyż przed zawodnikami kolejny ważny start tym razem w IV Mistrzostwach Europy WKB w Leżajsku !

Serdecznie gratulujemy Karolinie sukcesu Osu!

Data opublikowania: 13:36, 6 grudnia 2021

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności