Rowerowa Konopnica

W niedzielę 25 maja odbył się Konopnicki Rajd Rowerowy, który na zlecenie Gminy Konopnicy miałem przyjemność organizować jako przedstawiciel Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”. W przepiękny słoneczny dzień pod Urząd Gminy Konopnica zjechała cała rzesza rowerzystów, zarówno z Konopnicy jak i Lublina. Razem jakieś 150-200 osób, od najmłodszych, aż po seniorów, co ucieszyło mnie ogromnie, bo pokazuje, że rower jest świetną rzeczą, łączącą nie tylko rozmaitych ludzi, ale także wszystkie pokolenia.

Po wpisaniu się wszystkich na listę i rozdaniu pakietów dla uczestników w postaci batonika i wody (a dla najmłodszych także opasek odblaskowych) wyruszyliśmy w kierunku Domu Kultury w Motyczu i budowanego obok amfiteatru. Tam miał miejsce krótki postój, podczas którego zaprezentowaliśmy to miejsce i podzieliliśmy się na dwie mniejsze grupy, w celu usprawnienia przejazdu.

Spod Domu Kultury pojechaliśmy pod remizę w Motyczu, gdzie miał miejsce dłuższy postój, podczas którego Kamil Piwowarczyk zaprowadził uczestników do ruin Grodziska i opowiedział im o tym szczególnym miejsc. Reszta grupy w tym czasie odpoczywała w cieniu i pilnowała rowerów, mając pierwszą okazję do zawarcia nowych, rowerowych znajomości.

Spod remizy pojechaliśmy w stronę Jedliny, mijając po drodze źródełko Motyczanki, a następnie skręciliśmy w kierunku Skateparku, gdzie zakończyła się „rajdowa” część imprezy. Na tamtejszym boisku uczestnicy rajdu mogli zapoznać się z Bike Polo. Lubelska ekipa pasjonatów tego sportu zapoznała zainteresowanych z zasadami gry, przeprowadziła pokazowy mecz, a następnie pierwsze tego dnia konkursy z nagrodami. Każdy mógł spróbować swoich sił i zdobyć gola podczas gry w rowerowe polo, a nawet dowiedzieć się w jaki sposób zrobić własne kije do gry.

Ze Skateparku udaliśmy się na ognisko, którego gospodarzem był Kamil. Oprócz miejsca na samo ognisko do dyspozycji rowerzystów był ogromny trawnik, a nawet boisko do piłki nożnej z dwoma bramkami, rewelacja! Dzięki temu każdy uczestnik pikniku mógł znaleźć coś dla siebie. Pod koniec ogniska przeprowadziliśmy ostatni konkurs, podczas którego do wygrania była nagroda dnia, czyli latarka rowerowa, znakomicie sprawdzająca się podczas szybkiej jazdy nocą po leśnych ścieżkach. Konkurs polegał na przejechaniu kilkumetrowego odcinka jak najwolniej. Nie można było zawracać, ani podpierać się nogami, najlepiej było po prostu nieruchomo stanąć w miejscu. Uczestnicy startowali równolegle, a wygrany przechodził do półfinału. W finale wystartowali trzej najlepsi zawodnicy i co bardzo cieszy wygrał przedstawiciel naszej Gminy – Maciej Kozak z Kozubszczyzny 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony dzień i uczestnictwo w rajdzie, który miałem podwójną przyjemność organizować. Po pierwsze jako prezes Rowerowego Lublina i zapalony kolarz-amator, ale przede wszystkim jako mieszkaniec Gminy Konopnica, której piękne ścieżki na co dzień przemierzam na treningach 

Grzegorz Mazur

Składamy podziękowania Gminie Konopnica, dystrybutorowi lampek Solarforce.eu
- Sklepowi rowerowemu Bike Boys

Data opublikowania: 08:18, 13 czerwca 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności