„W czas jesieni to święto przypada…”

1_2.jpg
1_2.jpg

Festyn Rodzinny to impreza, która już na stałe wpisała się w życie Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim. 10 października szkoła po raz czwarty gościła  w swoich progach mieszkańców gminy Konopnica oraz przedstawicieli władzy, m. in.: Wójta -Mirosława Żydka, Jana Łopatę – posła na sejm, Jolantę Kasprzak – przedstawicielkę Lubelskiego Kuratorium Oświaty. Tegoroczny Festyn połączono z obchodami święta Komisji Edukacji Narodowej. Na tę okazję, uczniowie Gimnazjum przygotowali specjalne wydanie koncertu życzeń, dedykując go wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół, któremu towarzyszył występ orkiestry dętej z Motycza. Wszyscy wyróżniający się swoją pracą nauczyciele otrzymali nagrody z rąk dyrektorów. Jednak powodów do świętowania było znacznie więcej, gdyż na ten dzień zaplanowano również uroczyste poświęcenie i otwarcie nowego boiska szkolnego.

Festyn był także okazją do inauguracji akcji "Bądź widoczny – bądź bezpieczny w Gminie Konopnica" oraz podsumowania rocznej działalności Ośrodka Działań Twórczych

I choć to już październik, pogoda dopisała znakomicie. Ciepłe, jesienne słońce zachęcało do spędzenia niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu, gdzie na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. W budynku Gimnazjum odbyły się liczne prezentacje, kiermasz ciast oraz wyczekiwana i niezwykle oblegana loteria fantowa. Przygotowano również pokazy modelarskie, paradę motocyklistów, akcję znakowania rowerów, zawody sportowe . Festyn rodzinny zakończyła dyskoteka.

Niedzielne popołudnie szybko dobiegło końca, a uśmiechnięte i zadowolone twarze to znak, że impreza była udana. A zatem do zobaczenia za rok w Gimnazjum w Radawczyku Drugim!

 

                                                                                                              Aneta  Putowska

Data opublikowania: 08:55, 19 października 2010

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności