Projekt „Ciekawi siebie –ciekawi świata” w Szkole Podstawowej w Stasinie

W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Stasinie realizowany jest Projekt„Ciekawi siebie –ciekawi świata” we współpracy z Wyższą Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie w ramach programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.Głównym celem projektu jest wspieranie uczniów klas IV-VI  w rozpoznawaniu własnych uzdolnień, rozwoju zainteresowań i kompetencji wspierających.

W ramach projektu  odbywają się na terenie szkoły zajęcia warsztatowe,m. innymi z MinecraftEducation Version. Na przykładzie gry Minecraft, która jest jedną z najpopularniejszych gier sandboksowych świata, uczniowie mają możliwość dowolnego kreowania świata gry i realizacji celów, które sami sobie wyznaczają. Poprzez efektywną współpracę w grupie, uczniowie nie tylko mogą  dobrze się bawić, ale także pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin (np. matematyka, historia, geografia, fizyka).

Na zajęciach uczniowie zmierzyli się z zadaniami, które  wymagały od nich pracy w grupie, planowania, koncentracji, korzystania z różnych źródeł wiedzy (np. Encyklopedii Internetowej Wikipedia). Mogli rozwinąć swoje kompetencje m.in. w zakresie matematyki, fizyki i informatyki (m.in. programowanie z żółwiem, tworzenie obwodów elektrycznych z czerwonego kamienia) czy historii i sztuki (m.in. odkrywanie świata wikingów, starożytnej Grecji i Rzymu, współtworzenie, kreowanie budynków z różnych epok historycznych). Bogate zasoby map przygotowanych przez edukatorów z całego świata gwarantują, że każde zajęcia będą niepowtarzalną przygodą dla uczestników.

W kwietniu uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach warsztatowych z robotyki w laboratoriach WSEiI w Lublinie.

Data opublikowania: 09:31, 1 marca 2019

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności