Pokaz EKO-MODY

W dniu 16.04.2013 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy miał miejsce finał Gminnego Konkursu Plastycznego „EKO-MODA” realizowanego w ramach Projektu Ekologicznego współfinansowanego ze środków WFOśiGW oraz budżetu Gminy Konopnica, w którym wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy. 
Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie stroju z wykorzystaniem jedynie materiałów nadających się do recyklingu. Młodzi projektanci wykazali się ogromną inwencją twórczą i pomysłowością. Podczas pokazu prezentowali oni swoje eko-kreacje jak prawdziwi profesjonaliści.
Publiczność żywo reagowała i nagradzała gromkimi brawami długie, wieczorowe kreacje wykonane z gazet i szarego papieru, jak również krótsze, wizytowe sukienki, bogato zdobione zakrętkami i kapslami od butelek. Spore emocje wzbudziła konfekcja męska. Na wybiegu panowie zaprezentowali kolekcję typu „office”- garnitury z makulatury.
Komisja, której przewodniczyli Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek oraz gospodyni uroczystości Dyrektor Szkoły w Konopnicy Pani Aniela Sobolewska, jednogłośnie uznała wszystkich projektantów zwycięzcami i nagrodziła bogato ilustrowanymi albumami o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Po pokazie mali „celebryci” udali się na słodki poczęstunek, podczas którego mogli m.in. wymienić się nowinkami z wielkiego świata eko-mody.

Małgorzata Zarajczyk-Gorzko

Data opublikowania: 09:53, 26 kwietnia 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności