Podniebne zawody nad Radawieckim lotniskiem

dsc_6411_50.jpg

dsc_6411_50.jpg


Drugiego marca w kręgu nadlotniskowym w Radawcu pojawiły się załogi lotnicze biorące udział w jubileuszowych 45 Lubelskich Zimowych Zawodach Lotniczych. Na liście startowej znalazło się 15 załóg z całej Polski. Aeroklub Lubelski reprezentowali Piotr Barcz i Robert Warącki oraz Marcin Figiel i Marcin Reszka i na samolotach Cessna.

Zawody planowo rozpoczęły się w czwartek przed godzina 10. Najpierw ceremonią otwarcia, a następnie pierwszymi lotami. Zawody aż w trzech konkurencjach potrwać miały aż do soboty i pomimo wietrznej pogody oraz niskich temperatur, co akurat służyło podniebnym lotom, wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Najlepsi okazali się Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski z Torunia, a Marcin Reszka i Mariusz Figiel z Aeroklubu Lubelskiego uplasowali się na czwartym miejscu.

Uroczyste zakończenie imprezy i ogłoszenie wyników odbyło się w sobotę o godz.20.30 w sala kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Patronat honorowy nad imprezą objęła wojewoda lubelski Genowefa Tokarska, a przewodniczącym komitetu honorowego jest marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman.

PROTOKÓŁ KOMISJI SPORTOWEJ 45 LUBELSKICH ZIMOWYCH ZAWODÓW SAMOLOTOWYCH

Data opublikowania: 08:10, 11 marca 2011

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności