Pan Tosiek, Szwedzi z Motycza i Tatarzy z Kruszynian

europejski_festiwal_smaku_2011.jpg

europejski_festiwal_smaku_2011.jpg


Na III edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie furorę zrobił pokaz „Szwedzki smak Motycza”. – Zanim jeszcze przed scenę wjechało czerwone BMW Jana Milczka, zanim zagrała orkiestra przed sceną kłębił się tłum widzów. Na pół godziny przed pokazem Mirosław Żydek, wójt Gminy Konopnica był gościem redaktor Grażyny Ruszewskiej. W studio festiwalowym, rozstawionym przy wozie satelitarnym Radia Lublin obok Ratusza pojawił się także najprawdziwszy Tatar z Kruszynian, który karmił księcia Karola. Teraz razem z popularnym aktorem Jerzym Rogalskim i Janem Łopatą, posłem na Sejm RP nakarmili tłumy spragnionych gości, którzy oblegali Małą Scenę na Starym Mieście w Lublinie.

Pokaz tak spodobał się France de Mille, brytyjskiej wokalistce, która miała swój pierwszy koncert w Polsce, że nałożyła wianek i fotografowała się z dziewczętami z Konopnicy . Zdjęcie Franki już robi furorę w Londynie. Dostaliśmy go od menedżera Franki de Mille z Londynu.

Pokaz Gminy Konopnica trwał najdłużej ze wszystkich pokazów. – To była w pełni profesjonalna realizacja z doskonale przygotowanym scenariuszem – mówi Jan Babczyszyn z Poznania , producent Europejskiego Festiwalu Smaku. Artystyczne walory pokazu Gminy Konopnica doceniła także TVP Lublin, która non stop kręciła prezentację i smakowała motyckie pierogi z tatarskim pierekaczewnikiem.

Zapraszamy na stronę Europejskiego Festiwalu Smaku: www.europejskifestiwalsmaku.pl

Data opublikowania: 08:18, 20 września 2011

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności