Ogólnopolski sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej w StasinieUczennice Szkoły Podstawowej w Stasinie Oliwia Augustowska, z klasy II oraz Klaudia Wróblewska, z klasy VI, brały udział w XXVII edycji konkursu pod hasłem „Mój Las”, organizowanego przez Zarząd Główny SITLiD oraz Ligę Ochrony Przyrody. Na konkurs wpłynęło ponad 2200 prac. Tematyka prac konkursowychdotyczyła szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników,gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.


Oliwia Augustowska wykonała pracę plastyczną pt. Wyjaśnij, jak zmienia się las w porach roku”, za którą na szczeblu wojewódzkim otrzymała I miejsce – opiekunem pracy była pani Aneta Podleśna. Klaudia Wróblewska wykonała pracę pt. „Moje obserwacje przyrody poczynione w czasie wycieczki do lasu” i otrzymała wyróżnienie – opiekunem pracy była Regina Wójcik. Wręczenie dyplomów i atrakcyjnych nagród odbyło się dnia 6 czerwca 2014r. w Nadleśnictwie Marynopole.

Praca Oliwii Augustowskiej zakwalifikowała się również do etapu ogólnopolskiego. Spośród ponad 60 prac z całej Polski, Oliwia otrzymała wyróżnienie. Dnia 5 czerwca 2014r. w siedzibie SITLiD przy ul. Czackiego w Warszawie, z udziałem władz Zarządu Głównego LOP oraz wszystkich sponsorów, uczennica odebrała piękny dyplom i wartościowe nagrody rzeczowe w postaci m.in. aparatu fotograficznego, albumów przyrodniczych.

Sprawozdanie z podsumowania konkursu zostanie opublikowane w najbliższym numerze miesięcznika "Przyroda Polska"

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie: Aneta Podleśna, Regina Wójcik

Data opublikowania: 10:56, 17 czerwca 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności