Obchody 150 Rocznicy Powstania Styczniowego w Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku DrugimUczniowie Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim włączyli się w obchody tej bardzo ważnej rocznicy.

15 stycznia 2013r. w Sali Błękitnej LUW reprezentowali szkołę, na obchodach organizowanych przez Wojewodę Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty. W ramach obchodów odbył się teleturniej wiedzy o powstaniu, debata uczniowska oraz wykład na temat gimnazjalistów lubelskich w czasach powstania. W delegacji znalazły się uczennice klasy III B: Paulina Niedziałek, Wiktoria Sieńko, Agata Żydek oraz nauczyciel historii – Iwona Palczewska.
Kolejną inicjatywą związaną z obchodami rocznicy powstania styczniowego , był udział trzech gimnazjalistek w międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Bohaterowie Powstania Styczniowego”. Konkurs odbył się 18 stycznia 2013 roku. Konkurs zorganizowało VII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie. Agata Żydek, uczennica klasy III B Gimnazjum w Radawczyku Drugim zajęła trzecie miejsce .Tak wyglądała rywalizacja, a potem wręczenie nagród.

Data opublikowania: 13:20, 4 lutego 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności