NOMINACJA W KONKURSIE EDUinspirator 2014.

pb200023.jpg

ANDRZEJ CYWIŃSKI- dyrektor Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim znalazł się w gonie 23 osób NOMINOWANYCH w konkursie EDUinspirator. Nominację odebrał podczas Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Uroczystość odbyła się 20 listopada w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Podczas ceremonii zwycięzcy odebrali statuetki z rąk wiceminister edukacji Ewy Dudek, wiceprzewodniczącej Rady m.st. Warszawy Ewy Masny-Askanas, dyrektora generalnego FRSE Mirosława Marczewskiego oraz zastępcy dyrektora generalnego FRSE Tomasza Bratka.

Wiceminister edukacji, która uczestniczyła w pracach kapituły obu konkursów, w swoim przemówieniu otwierającym przyznała, że członkowie kapituły musieli dokonać bardzo trudnego wyboru. Wszystkie przedsięwzięcia ocenianie w konkursie EDUinspiracje były na bardzo wysokim poziomie, a osoby, które zrealizowały nominowane projekty wykazały się olbrzymią kreatywnością. Tego samego zdania był Andrzej Kurkiewicz, zastępca dyrektora w Departamencie Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Nauki, który otwierając galę stwierdził, że nagradzanie wzorowo zrealizowanych projektów edukacyjnych jest bardzo ważne w kontekście promowania programu Erasmus+ oraz zacieśniania współpracy międzynarodowej.

Po oficjalnym otwarciu gali uczestnicy wysłuchali wykładu inauguracyjnego. Przeprowadził go Mateusz Grzesiak, trener rozwoju osobistego i coach, uczący ludzi świadomego myślenia oraz rozwiązywania problemów prywatnych i zawodowych. Podczas swojego wystąpienia mówił, jak inspirować i zachęcać innych do działania, uczyć się i rozwijać własne zainteresowania.

Rozdaniu nagród towarzyszyły olbrzymie emocje, ponieważ nazwiska laureatów w konkursie EDUinspirator oraz nazwy organizacji, które zwyciężyły w konkursie EDUinspiracje, do samego końca były utrzymane w tajemnicy. Laureatów ogłoszono dopiero w trakcie gali. Dla wielu osób wygrana była dużym zaskoczeniem.

W tym roku po raz pierwszy EDUinspiracjom towarzyszył konkurs EDUinspirator. Przez jego organizację FRSE chciała nagrodzić osoby, które dzięki uczestnictwu w programach zarządzanych przez fundację wpływają na rozwój systemu edukacji w środowisku lokalnym. Pierwsza edycja odbyła się pod hasłem „Jak motywuję innych do działania”. Chęć udziału w konkursie zgłosiło ponad 100 osób. FRSE nominowała 23 osoby w 6 kategoriach. Wyboru laureatów również dokonała kapituła.

Andrzej Cywiński otrzymał NOMINACJĘ w kategorii POLSKO-LITEWSKA PRZYJAŻŃ – program POLSKO-LITEWSKI FUNDUSZ WYMIANY MŁDZIEŻY. Jest to kolejny sukces Gimnazjum w Radawczyku po uzyskaniu w ubiegłym roku tytułu Finalisty Konkursu EDUinspiracje 2013.

Oba konkursy odbyły się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydarzenie zostało również objęte patronatem medialnym przez Perspektywy oraz portal www.ngo.pl.

Data opublikowania: 10:52, 25 listopada 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności