Mistrzostwa świata w Karate Tradycyjnym

   

Na zdjęciu: Bartosz Pyszniak, Michał Granat

            W łódzkiej hali Atlas Arena 6 i 7 października br. rozegrano XVI Mistrzostwa świata w Karate Tradycyjnym. O medale we wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych rywalizowało 400 najlepszych karateków z 34 państw z całego świata.

 Chłopcy godnie reprezentowali kraj i klub.  Po zaciętej rywalizacji zdobyli miejsca medalowe, Michał Pyszniak brązowy medal w prestiżowej konkurencji kumie (walka z przeciwnikiem).  Bartosz Pyszniak srebrny medal w widowiskowej konkurencji en-bu.  

 Przygoda z karate rozpoczęła się w 2007 r.  Chłopcy są zawodnikami Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, jak również zawodnikami Kadry Narodowej Karate Tradycyjnego. Trenerem jest sensei Andrzej Maciejewski, wychowawca kilkukrotnych mistrzów świata.

Treningi Kadry Polski odbywają się cyklicznie w Centrum Sportów i Japońskich Sztuk Walki ,, Dojo – Stara Wieś’’, które jest unikalnym w skali europejskiej i światowej kompleksowym ośrodkiem szkoleniowym, zaprojektowanym zgodnie z kanonem architektury i kultury japońskiej. Chłopcy startują cyklicznie w zawodach wg. kalendarza startów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i w swoim dorobku sportowym mogą poszczycić się wieloma medalami i pucharami zdobytymi min. na Mistrzostwach Polski  i Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Michał i Bartosz  mają ambitne plany na przyszłość –  zdobyć złoto   na kolejnych mistrzostwa świata, które odbędą się w Kairze.  

  Michał i Bartosz są absolwentami Szkoły Podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich. Obecnie Michał  uczęszcza do I  klasy – II LO w Lublinie ,  Bartosz do III  klasy w Gimnazjum nr 7 w Lublinie. Chłopcy są lektorami w kościele parafialnym w Konopnicy.

Beata Pyszniak

Data opublikowania: 15:22, 15 października 2012

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności