,,Kolęda malowana i śpiewana”

W środę 13 stycznia 2016 r. odbył się w Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim po raz trzeci konkurs muzyczny i plastyczny pod nazwą „Kolęda malowana i śpiewana”. Tematem konkursu plastycznego była”Kartka świąteczna”. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Konopnica oraz uczniowie Gimnazjum. Prace plastyczne i talent muzyczny oceniła komisja powołana z nauczycieli pracujących w Radawczyku Drugim. Dodatkową atrakcją dla uczniów przybyłych tego dnia do naszej szkoły były konkurencje takie jak: dekorowanie choinek na czas, rysowanie pod dyktando, czy kalambury na temat „Jaka to kolęda?”, za które uczniowie otrzymywali nagrody książkowe. Spotkanie na sali gimnastycznej zakończyło się wspólnym kolędowaniem z udziałem przybyłych do Gimnazjum Braci Kapucynów z Lublina. Przy akompaniamencie gitar, perkusji i pięknego głosu zespół przywołał nastrój świąt Bożego Narodzenia.

A oto wyniki konkursów:

W konkursie kolędowym I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Zemborzycach Tereszyńskich, II miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa w Motyczu i III miejsce Szkoła Podstawowa w Konopnicy. Pozostałe szkoły otrzymały wyróżnienia.

W konkursie plastycznym dla szkół podstawowych I miejsce przyznane zostało dla: Zuzanny Klassek ze Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym,II miejsce otrzymał Szymon Besztak ze Szkoły Podstawowej w Stasinie, a III miejsce przyznano Magdalenie Sito ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Gąska ze Szkoły Podstawowej z Motycza i Milena Mącik ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy.

W konkursie plastycznym dla uczniów gimnazjum I miejsce otrzymała Karolina Partyka, II miejsce Dominika Klimek oraz III miejsce Angelika Klimek.Wyróżnienie otrzymały:Magda Żydek i Patrycja Sieńko.

Spotkanie było kolejnym udanym przedsięwzięciem nauczycieli z Gimnazjum. Nad całością czuwały p.Aneta Pastusiak, p.Krystyna Rzucidło, p. Lidia Skubisz i p. Grażyna Cywińska, a uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych mieli okazję poznać Gimnazjum w Radawczyku Drugim. Mamy nadzieję, że konkurs wpisał się na stałe w kalendarz imprez wszystkich szkół z terenu Gminy Konopnica i czwarta edycja będzie miała miejsce za rok.

G. Cywińska.

Data opublikowania: 08:32, 15 stycznia 2016

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności