Karolina Podlaszewska na podium Pucharu Polski Kyokushin Karate

W dniu 18 grudnia w Bydgoszczy odbył się XXXVII Puchar Polski Kyokushin Karate PZK juniorów i seniorów. Wystartowało w nim 405 zawodników z 88 klubów Kyokushin z całej Polski.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowały dwie zawodniczki – powracająca po ciężkiej kontuzji Sensei Katarzyna Kuprianowicz w kat. seniorek do 60 kg oraz Senpai Karolina Podlaszewska juniorka + 60 kg. Zawodniczki trenujące na co dzień  w sekcji zawodniczej w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie pod okiem Sensei Marcina Majczak 4 Dan zaprezentowały wysoki poziom wyszkolenia technicznego i i wykazały się ogromną determinacją.

Sensei Kasia przegrała pierwszy pojedynek z bardzo utytułowaną zawodniczka z Wołowa. Pokazała jednak hart ducha dominując wymianę ciosów w końcówce starcia. Jednak w przebiegu pojedynku Katarzyna musiała oszczędnie gospodarować energią z racji bardzo krótkich i okrojonych przez kontuzję przygotowań do startu.

Karolina potwierdziła swoją przynależność do polskiej czołówki (w listopadzie zajęła 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Kyokushin Karate Polskiego Związku Karate) wygrywając pojedynek ćwierćfinałowy przed czasem (dwa czyste trafienia techniką mawashi geri w głowę). Po dobrej i twardej walce półfinałowej musiała natomiast uznać wyższość znanej sobie już z finału Mistrzostw Polski rywalki, ostatecznie plasując się na 3 miejscu podium.

Tradycyjnie sekundantem zawodniczek był ich trener – Marcin Majczak. Rolę sędziego tym razem pełniła senpai Amelia Tomaszewska. O fotorelacje zadbali Karolina Podlaszewska i Michał Prościński.

Data opublikowania: 13:04, 14 stycznia 2022

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności