JUBILEUSZ OSP i DZIEŃ MIEJSCOWOśCI UNISZOWICE


W dn. 07.06.2013 r. odbyło się święto Miejscowości i 50 – lecie OSP Uniszowice, połączone z otwartym festynem. Zaproszono licznych gości, dopisali mieszkańcy i strażacy z całej gminy. Obchody rozpoczęła Msza święta w kaplicy odprawiona pod przewodnictwem ks. Dziekana Jana Domańskiego w intencji mieszkańców i strażaków oraz za zmarłych.
Następnie pod strażnicą OSP odbyła się część oficjalna, na której wręczono odznaczenia i medale dla zasłużonych strażaków. Najwyższe odznaczenia otrzymali: – Medal Honorowy im. B.Chomicza – Druh Czesław Łazuka, – Złoty Znak Związku – Druh Stanisław Wrona.

Wójt Gminy Druh Mirosław Żydek wręczył okolicznościowy list gratulacyjny na ręce Prezesa OSP Uniszowice Druha Andrzeja Romanowskiego i życzył jednostce wytrwałości i satysfakcji z działalności społecznej. W wystąpieniu okolicznościowym Poseł na Sejm RP Druh Prezes ZOW ZOSP Jan Łopata gratulował jednostce OSP wznowienia działalności i wysokiej aktywności jej członków. Również Prezes ZOP ZOSP w Lublinie Druh Wojciech Piekarczyk i Komendant Miejski PSP Druh Mirosław Hałas wręczyli Prezesowi OSP Uniszowice listy z okazji jubileuszu i życzyli dalszego rozwoju „Małej Ojczyzny” oraz spełniania się w działalności jej mieszkańców. Przedstawiciele Zarządu OSP Uniszowice wręczyli zasłużonym mieszkańcom Uniszowic statuetki z dedykacjami i dyplomy, natomiast rodzinom zasłużonych zmarłych osób wręczono w podziękowaniu bukiety czerwonych róż. Po części oficjalnej zaproszono gości, strażaków i mieszkańców na poczęstunek, gdzie serwowano m.in. grochówkę strażacką, napoje i desery. Na scenie wystąpiła młodzieżowa orkiestra dęta ze Szkoły Podstawowej w Motyczu oraz zespół „Rytmix”, odbył się pokaz Lubelskiego Klubu Karate „Oyama” oraz działań ratowniczych w wykonaniu jednostki OSP Pawlin. Przeprowadzono również konkurs na najlepszą nalewkę przygotowaną przez mieszkańca Uniszowic. Zwyciężyła nalewka „żurawinowo-malinowa” Andrzeja Romanowskiego. Festyn trwał do późnych godzin wieczornych, dzieci bawiły się na zjeżdżalni, atrakcją była jazda konna i przejażdżka bryczką, działały grille i ogródki piwne, rozbrzmiewała muzyka rozrywkowa.
świętowanie w Uniszowicach, dnia 7 czerwca 2013 r. przeszło już do historii, ale miłe wspomnienia i moc wrażeń pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.  

Jerzy Wójtowicz  

Data opublikowania: 11:16, 20 czerwca 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności