I miejsce za schab dla Marynina

Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza była organizatorem IV Festiwalu Wieprzowiny, który odbył się 15 czerwca na lotnisku w Radawcu Dużym.

W ramach Festiwalu odbyły się m.in. konkursy kulinarne, na najsmaczniejszy schab i smalec oraz na najlepszą potrawę z grilla przygotowaną przez VIP-ów. Dla zgromadzonej publiczności przygotowano darmową degustację grillowanego mięsa. Rozdano prawie tonę smakowitego mięsa!

Degustację mięsa uświetniały występy artystyczne Orkiestry Dętej ze Szkoły Podstawowej w Motyczu, zespołów Drewutnia, Diadem, Czarny Ziutek z Killerami , kabarety Andrzeja Grabowskiego oraz Chyba. Gwiazdą wieczoru była Ania Wyszkoni.

Do udziału w konkursie kulinarnym po raz pierwszy zgłosiły się Panie z naszej gminy: Koło Gospodyń Wiejskich z Marynina oraz Pani Anna Kawka reprezentująca Jasin.

Pani Anna Kawka z córką Moniką oraz Ewą Wilczek i Monika Kawka przygotowały smalec z jabłkiem i pietruszką oraz roladę schabową faszerowaną mięsem mielonym z kurkami leśnymi z dipem ogórkowo-czosnkowym. Natomiast Ewa Czępińska , Iza Misztal, Honorata Szczęśniak, Danuta Gnaś, Bożena Wójtowicz, Iwona Misztal, Anna Misztal, Anna Dąbek, Monika Stańczyk wysmażyły smalec z boczkiem i karczkiem, cebulką i czosnkiem. Specjalność pani Ewy – schab pieczony w cieście francuskim faszerowany szpinakiem , serkiem mascarpone i czosnkiem znalazł uznanie komisji konkursowej i zdobył I miejsce. Nagroda – komplet garnków doposaży stan posiadania prężnie działającego Koła z Marynina,

Za pozostałe produkty Panie otrzymały wyróżnienia.

Festiwal oraz nagrody w konkursie kulinarnym sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Data opublikowania: 14:19, 24 czerwca 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności