Gminny Konkurs recytatorski pt. „Piękno wsi w twórczości Czesława Maja”

26 września br. w Szkole Podstawowej w Motyczu odbył się  Gminny Konkurs recytatorski pt. „Piękno wsi w twórczości Czesława Maja”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 uczniów  ze  szkół prowadzonych przez gminę.

Konkurs był jednym z zadań przewidzianych do realizacji w ramach projektu grantowego pn. „Przegląd Twórczości Zespołów Ludowych ”, jednak ze względu na okres wakacyjny termin zmagań recytatorskich  został przesunięty.

W komisji konkursowej zasiedli: Andrzej Duda, Magdalena Tomasik, Karolina Kędziora oraz gość szczególny Anna Niedziałek, córka Czesława Maja .

W kameralnej atmosferze biblioteki, po wstępie Pani Anny Niedziałek  wysłuchaliśmy wierszy autorstwa Czesława Maja. Pomimo, że niektóre tytuły się powtarzały, ich interpretacje były różne, zupełnie inne w odbiorze.

Po trudnych obradach komisja konkursowa przyznała I miejsce Adrianowi Lech ze szkoły w Zemborzycach za interpretację wiersza „Symbol ludzkiego zbawienia”, II miejsce przyznano Pawłowi Kowalskiemu z Radawca Dużego za wiersz „Ukochałem”, III miejsce za „Ukochałem” przyznano Rozalii Lala ze szkoły w Konopnicy. Dyplom za zajęcie IV i V miejsca odebrali  uczniowie ze Stasina Anastazja Podleśna („Skowronek”)  i  Jakub Gołofit („Leśna cisza”).

Nagrody i dyplomy wręczali wójt Mirosław Żydek oraz Pani Anna Niedziałek.  Były to głośniki bluetooth  zakupione w  ramach dofinansowania ze środków EFROW.

Wszyscy występujący uczniowie byli wspaniali, zachwycili jurorów, dlatego każdy z nich wyszedł z konkursu z nagrodą. Gratulujemy pozostałym recytatorkom: Kornelii Kapicy, Klaudii Olszak, Alicji Kurzelowskiej, Aleksandrze Mielec, które otrzymały nagrody pocieszenia, słuchawki  i myszki bezprzewodowe.

Realizacja konkursu przyczyniła się do promocji walorów regionalnych, jakimi jest bogata twórczość literacka ludowego twórcy Czesława Maja .

Data opublikowania: 14:50, 1 października 2019

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności