Gminne święto Strażaka 50- lecie OSP Pawlin

p5032795.jpg

p5032795.jpg

W dniu 3 maja 2012 r. odbyło się Gminne święto Strażaka i uroczystość 50 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawlinie.

     

Po Mszy świetej w kościele w Radawcu Dużym w intencji strażaków, pod przewodnictwem Ks.kan. Konrada Dobrowolskiego – Gminnego Kapelana Straży Pożarnych dalsza część uroczystości odbyła się przed strażnicą OSP w Pawlinie.
Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie Druh Poseł Jan Łopata dokonał dekoracji sztandaru Jednostki OSP Pawlin „srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa”.Druh Marian śpiewak został udekorowany Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.
Zasłużeni w działalności strażacy zostali udekorowani medalami i odznakami strażackimi. Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek wręczył Jerzemu Sieńko odznaczenie „Zasłużony dla Gminy Konopnica”, a Edwardowi Wójcikowi list gratulacyjny.
Czynna była wystawa o historii OSP w gm. Konopnica. Odbyły się również pokaz działań ratowniczych jednostki OSP Pawlin, konkurs wiedzy pożarniczej dla dzieci z nagrodami oraz program słowno-muzyczny z recytacją wierszy Czesława Maja w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Radawcu Dużym.

Data opublikowania: 10:10, 4 maja 2012

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności