Gala wręczenia nagród edukacyjnych Andrzej Cywiński –EDUinspirator 2018

Najlepsze projekty edukacyjne w Polsce nagrodzone

 „Podziel się sukcesem oraz zainspiruj innych do działania”

5 grudnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród EDUInspiracje, EDUInspirator oraz EduInspiracje Media, organizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) już od 2011 roku. Przyznane zostały 24 nagrody. 

„Pomysły są powszechnym towarem. Wprowadzanie ich w życie nie jest. To słowa Michaela Della, które warto w tym miejscu przytoczyć. Poprzez ten konkurs chcemy uhonorować wszystkich tych, którzy mają odwagę i determinację, aby wcielać je w życie” – powiedział dr Paweł Poszytek, dyr. generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Gala Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, EduInspiracje 2018, na której rozdano „Edukacyjne Oscary”, odbyła się pod hasłem „Podziel się Sukcesem”. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów edukacyjnych dofinansowanych przez FRSE i promocja przedsięwzięć, które inspirują oraz podejmują ważne tematy.

EDUinspirator to konkurs dla osób, które aktywnie angażują się w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych. EDUinspiratorem może zatem zostać osoba, która dzięki projektowi rozpoczęła swoją przygodę z działalnością edukacyjną, rozwinęła się oraz pozytywnie wpłynęła na środowisko lokalne. EDUinspirator to również mentor, który potrafi podzielić się swoimi doświadczeniami, swoją wiedzą aby podnieść kwalifikacje innych osób i w ten sposób przyczynić się do ich sukcesu. Z tego właśnie powodu tegoroczne hasło konkursowe brzmi „Podziel się sukcesem!”.

W kategorii EDUInspirator Fundacja chciała wyróżnić osoby, które dzięki uczestnictwu
w programach zarządzanych przez FRSE, wpływają na rozwój systemu edukacji
w środowisku lokalnym. W 2018 r. wpłynęły 94 zgłoszenia. Po ich przeanalizowaniu, eksperci wewnętrzni FRSE nominowali do nagrody 25 osób w 5 kategoriach.

W kategorii – Edukacja pozaformalna młodzieży – zwyciężył Andrzej Cywiński – dyrektor Gimnazjum im. W. Pola oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Radawczyku Drugim.

Gala wręczenia nagród edukacyjnych

Data opublikowania: 08:21, 11 grudnia 2018

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności