Finał Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Konopnica!

Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Największy, najbardziej intensywny i najcenniejszy wpływ ma na nasze dzieci i młodzież ma uprawianie tej dyscypliny sportu. To właśnie ich piłkarskie marzenia są niejednokrotnie początkiem sportowych karier. Jeśli nie damy naszym dzieciom sposobności bezpośredniego uczestniczenia w prawdziwej sportowej rywalizacji, nigdy nie przekonamy się czy ich marzenia się spełnią. Z takiego założenia wychodzą władze gminy Konopnica organizując we współpracy ze szkołami podstawowymi cykl turniejów w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców.

W dniu 18 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu odbył się Finał Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Konopnica. Był to zarazem ostatni etap cyklu zmagań uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Gminy Konopnica.

Po bardzo dobrych, stojących na wysokim poziomie meczach I miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Stasinie, zaś w kategorii chłopców I miejsce przypadło reprezentacji ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu.

Na zakończenie zawodów Dyrektor SP w Motyczu Mariusz Tomczyk wraz z Sekretarzem Gminy Konopnica Panem Konradem Banachem wręczyli drużynom puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunowie drużyn otrzymali Podziękowania za przygotowanie zawodników do tegorocznych zmagań.

Końcowa klasyfikacja po 4 etapach turnieju:

Chłopcy:
I- miejsce SP Motycz,
II- miejsce SP Radawiec Duży,
III- miejsce SP Konopnica,
IV-miejsce SP Zemborzyce Tereszyńskie,
V- miejsce SP Stasin,
VI-miejsce SP Radawczyk Drugi.

Dziewczęta:
I- miejsce SP Stasin,
II- miejsce SP Radawiec Duży,
III- miejsce SP Motycz,
IV- miejsce SP Zemborzyce Tereszyńskie,
V- miejsce SP Radawczyk Drugi.

Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: Sławomir Furtak ze Stasina, Monika Sito z Radawca Dużego, Mariusz Dudzicz z Konopnicy, Karol Szklarski z Zemborzyc Teresz., Robert Wilk  Radawczyka Drugiego oraz piszący artykuł Paweł Lipczak ze szkoły w Motyczu. Gratulacje!

Paweł Lipczak-nauczyciel w-f w SP w Motyczu

Data opublikowania: 07:23, 28 kwietnia 2023

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności