ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

 

W dniu 7 marca 2016 r. odbyły się w urzędzie eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych, szkół podstawowych i gimnazjum.

Wzięło w nich udział 17 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica oraz gimnazjum. Eliminacje przebiegały w bieżącym roku na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie czołowe miejsca zdobyli:

    w grupie szkół podstawowych:

  1. Michał Zarajczyk ze SP w Stasinie,
  2. Łukasz Nakonieczny ze SP w Motyczu,
  3. Mateusz Dalmata ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich,

    w grupie gimnazjum:

  1. Kacper Tudruj,
  2. Dominika Podlaska,
  3. Olga Wójcik,

    wszyscy z Gimnazjum w Radawczyku Drugim.

Zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych będą  reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu  17 marca 2016 r.. Życzymy im dalszych sukcesów.

Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju (tablety, deskorolki, plecaki turystyczne, power-banki i głośniki mobilne), puchary za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz dyplomy pamiątkowe, w tym dyplomy uznania dla opiekunów szkół za przygotowanie uczniów. Nagrody i wyróżnienia wręczali Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko. Po eliminacjach uczniowie zostali zaproszeni na przygotowany poczęstunek.

W skład Jury OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu gminy wchodziło 4 członków Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP na czele z Prezesem.

Eliminacje przebiegły bardzo sprawnie, a dwa busy Ochotniczych Straży Pożarnych   z kierowcami zapewniły dowóz  dzieci i opiekunów szkół. Strażacy zorganizują również dowóz na  eliminacje powiatowe.

Liczymy na to, że zdobyta przez młodzież szkolną wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa oraz działalnością w miejscowych strażach pożarnych, których jest już 12 na terenie gminy. W jednostkach OSP działają również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, do których można się zapisać przed nabyciem pełnoletności. Czy warto interesować się szeroko rozumianą tematyką strażacką, najlepiej zapytać o to uczestników tegorocznych eliminacji!

Jerzy Wójtowicz

Zdjęcia J. Wójcik

 

Data opublikowania: 13:39, 11 marca 2016

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności