ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 11 marca 2019 r. odbyły się w urzędzie eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych, szkół podstawowych klasy I – VI, oraz gimnazjum klasa III i klas VII – VIII SP.

Wzięło w nich udział 19 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica oraz gimnazjum. Eliminacje przebiegały w bieżącym roku na bardzo wysokim poziomie, ponieważ konieczne były dodatkowe eliminacje w celu wyłonienia zwycięzców. Ciekawe pytania testowe z wyborem odpowiedzi obejmowały tematykę strażacką oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy, tak bardzo potrzebną dla ratowania życia.

Ostatecznie czołowe miejsca zdobyli:

w I grupie wiekowej (klasy I – VI szkół podstawowych):

  1. Paweł Olszak ze SP w Radawcu Dużym,

  2. Kacper Jachacz ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich,

  3. Paulina Gęca ze SP w Stasinie,

w II grupie wiekowej (gimnazjum oraz klasy VII-VIII SP):

1. Arkadiusz Łabiga ze SP w Konopnicy,

2. Aleksandra Mazurek ze SP w Stasinie,

3. Łukasz Krzewiński ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich.

Zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu 28 marca 2019 r.. Życzymy im dalszych sukcesów.

Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju (tablety, deskorolki, okulary wirtualne, słuchawki, power-banki i głośniki mobilne), puchary za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dyplomy pamiątkowe, w tym dyplomy uznania dla opiekunów szkół za wzorowe przygotowanie uczniów. Nagrody i wyróżnienia wręczali Z-ca Wójta Gminy Konopnica Pani Anna Olszak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko oraz Komendant Gminny asp. Tomasz Wójcik. Po eliminacjach uczniowie zostali zaproszeni na przygotowany poczęstunek.

W skład Jury OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu gminy wchodziło 3 członków Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP na czele z Prezesem Druhem Jerzym Sieńko, Komendant Gminny Druh Tomasz Wójcik, Sekretarz Druh Jerzy Wójtowicz a także kierowca samochodu ratowniczo-gaśniczego Druh Łukasz Gołębiowski.

Eliminacje przebiegły bardzo sprawnie, a dwa busy Ochotniczych Straży Pożarnych z kierowcami zapewniły dowóz dzieci i opiekunów szkół. Strażacy zorganizują również dowóz na eliminacje powiatowe.

Liczymy na to, że zdobyta przez młodzież szkolną wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa oraz działalnością w miejscowych strażach pożarnych, których jest już 12 na terenie gminy. W jednostkach OSP działają również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, do których można się zapisać przed nabyciem pełnoletności. Czy warto interesować się szeroko rozumianą tematyką strażacką, najlepiej zapytać o to uczestników tegorocznych eliminacji!

Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 08:29, 18 marca 2019

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności