ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 27 lutego 2017 r. odbyły się w urzędzie eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych, szkół podstawowych i gimnazjum.

Wzięło w nich udział 18 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica oraz gimnazjum. Eliminacje przebiegały w bieżącym roku na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie czołowe miejsca zdobyli:

w grupie szkół podstawowych:

  1. Łukasz Putowski ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich,
  2. Nikola Kowalczyk ze SP w Stasinie,
  3. Michał Zarajczyk ze SP w Stasinie,

w grupie gimnazjum:

  1. Kacper Tudruj,
  2. Jakub Madej,
  3. Michał Wójtowicz,

wszyscy z Gimnazjum w Radawczyku Drugim.

Zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych będą  reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu  23 marca 2017 r.. Życzymy im dalszych sukcesów.

Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju (tablety 8 calowe, deskorolki, okulary wirtualne, słuchawki, power-banki i głośniki mobilne), puchary za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz dyplomy pamiątkowe, w tym dyplomy uznania dla opiekunów szkół za przygotowanie uczniów. Nagrody i wyróżnienia wręczali Zastępca Wójta Gminy Konopnica Pani Anna Olszak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko oraz Komendant Gminny asp. Tomasz Wójcik. Po eliminacjach uczniowie zostali zaproszeni na przygotowany poczęstunek.

W skład Jury OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu gminy wchodziło  4 członków Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP na czele z Prezesem.

Eliminacje przebiegły bardzo sprawnie, a dwa busy Ochotniczych Straży Pożarnych   z kierowcami zapewniły dowóz  dzieci i opiekunów szkół. Strażacy zorganizują również dowóz na  eliminacje powiatowe.

Liczymy na to, że zdobyta przez młodzież szkolną wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa oraz działalnością w miejscowych strażach pożarnych, których jest już 12 na terenie gminy. W jednostkach OSP działają również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, do których można się zapisać przed nabyciem pełnoletności. Czasami w przyszłości zamiłowanie do noszenia munduru strażackiego i chęć pomocy ludziom dotkniętym klęskami żywiołowymi finalizuje się służbą w Państwowej Straży Pożarnej lub działalnością w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Czy warto interesować się szeroko rozumianą tematyką strażacką, najlepiej zapytać o to uczestników tegorocznych eliminacji!

 

 Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 10:09, 3 marca 2017

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności