Dzień Seniora w Motyczu

Uroczystości związane z Dniem Seniora w Motyczu mają już 15- to letnią tradycję. W tym roku odbyły się 1 lutego. Jak zawsze uczestniczyli w nich mieszkańcy motyckiej parafii. Starsi, ale także ci młodsi, którzy chcieli spędzić wspólnie miłe chwile. Na spotkanie przybyli również oficjalni goście: Jan Łopata, poseł na Sejm RP, Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica, Konrad Banach, zastępca wójta, od listopada 2014 roku pełniący również funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Lublinie, Andrzej Duda, przewodniczący Rady Gminy, ks. prof. Henryk Misztal, ks. dr Krzysztof Napora, ks. kan. Stanisław Szatkowski, proboszcz z Motycza, Stanisław Majczak, radny z Motycza oraz sołtysi miejscowości należących do parafii Motycz.
Marta Och, dyrektor SP w Motyczu wraz Andrzejem Dudą przywitali serdecznie gości i złożyli wszystkim życzenia z okazji ich święta.
Jan Łopata, mieszkaniec Motycza i nasz reprezentant w Sejmie w swoim wystąpieniu mówił o wartościach społecznych, tak ważnych dla każdego człowieka.
Następnym punktem spotkania były występy artystyczne dzieci ze SP w Motyczu. Na początek zobaczyliśmy współczesną, humorystyczną wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Później zabrzmiały skoczne dźwięki muzyki – to dzieci z młodszych klas zaprezentowały wiązankę tańców ludowych. W kolorowych strojach ludowych prezentowały się znakomicie. Na zakończenie Jan Papliński z III kl., na keyboardzie zagrał kolędy. A wszystko to dla Seniorów, dla każdej Babci i Dziadka, którzy niedawno obchodzili swoje święto.
Tradycją Dnia Seniora jest wspólne przełamanie się opłatkiem. Była krótka modlitwa i składanie życzeń. Aby podtrzymać świąteczną atmosferę Zespół Ludowy „Rola” zaśpiewał trzy tradycyjne kolędy. To właśnie w ubiegłym roku, na Dniu Seniora została ogłoszona oficjalna reaktywacja zespołu. Obecnie Panie z dawnego składu zespołu wraz z nowymi członkiniami wspólnie pracują nad repertuarem. W trakcie spotkania z okazji Dnia Seniora Zespół „Rola zaprezentował jeszcze pieśni regionalne z akompaniamentem akordeonu.
Ale Dzień Seniora w Motyczu to uczta nie tylko dla ducha. Po artystycznych prezentacjach można było posmakować potraw przyrządzonych na to spotkanie. Wspaniale ozdobiony stół był przygotowany staraniem wielu osób, dla których należą się serdeczne podziękowania.

Data opublikowania: 13:34, 5 lutego 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności