Drodzy Mieszkańcy Gminy Konopnica!

   

   Wójt Gminy pragnie zdementować pojawiające się pogłoski na temat rzekomej likwidacji linii 79,78 i 85 jeżdżących obecnie po terenie gminy. Należy zdecydowanie podkreślić, iż nigdy nie było i nie ma zamiaru likwidacji którejkolwiek linii. Transport na terenie gminy Konopnica będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach i nie ulegną zmianie ilości wykonywanych kursów. 

   Jedyną kwestią będącą tematem rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie jest zmiana trasy linii 85 oraz przedłużenie trasy także na terenie Lublina (do Zespołu Szkół Nr 7 na ul. Roztocze) podczas dwóch kursów w godzinach porannych i dwóch kursów popołudniowych. Planowana zmiana trasy linii 85 po terenie gminy obejmie Trakt Kazimierski oraz Kozubszczyznę. Trasa ta będzie przebiegać następująco: Motycz Leśny – Motycz Stara Wieś – Gawidzielówka – Kozubszczyzna – Kozubszczyzna UG Konopnica – Konopnica – al. Kraśnicka, Lublin.

   Jednocześnie w celu obniżenia kosztów transportu publicznego na terenie naszej gminy od 2 lat prowadzone są uzgodnienia z ZTM Lublin w celu przeprowadzenia przetargu na obsługę linii. Dla użytkowników transportu publicznego realizowanego w granicach terenu naszej gminy zmiana przewoźnika nie będzie miała żadnego znaczenia co oznacza, że ilość i jakość świadczenia usługi nie ulegnie pogorszeniu. Nade wszystko pragnę podkreślić, iż będą obowiązywały te same bilety w komunikacji na terenie gminy Konopnica jak i miasta Lublin.

   Informuję ponadto, iż na funkcjonowanie transportu publicznego w budżecie gminy zabezpieczono środki finansowe na cały rok 2013 i kwota ta wynosi 726 345,48 zł brutto na wszystkie linie. Kwota ta jest wyższa o 39 595,08 zł brutto w stosunku do roku 2012.

Data opublikowania: 14:08, 25 stycznia 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności