Bardzo ciekawa inicjatywa naszego UMCS‼️

Zachęcam wszystkich interesujących się historią i wspóczesnością naszych miejscowości do współpracy👌
Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną UMCS uruchomiło już stronę poświęconą m.in. historii wsi gminy Konopnica w encyklopedycznym ujęciu. Strona jest dostępna pod linkiem: https://lubelskie-encyklopedia.pl/
Należy kliknąć „Baza miejscowości” i wybrać odpowiednią literę alfabetu. Kilka słów o konstrukcji haseł dotyczących poszczególnych osad, na przykładzie Motycza: https://lubelskie-encyklopedia.pl/inde…/2022/12/22/motycz/
Hasło podzielone jest na dwie części – „Miejscowości – część ekspercka” (przygotowana przez zespół składający się z archeologa i trójki historyków) oraz „Małe ojczyzny -strefa regionalistów”. Z założenia zakładki w drugiej części mają być wypełniane przez Państwo.
Jak to wygląda w praktyce? Proszę kliknąć przy haśle Motycz -> „Małe ojczyzny”-> „Rodziny pamiątki”. Zostało tam umieszczone zdjęcie pochodzące z prywatnych zbiorów. Zachęcamy do zamieszczania opisów firm, przedsiębiorstw działających w gminie, instytucji kultury, klubów sportowych, szkół, parafii, opisów zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla danej miejscowości, itp.
Przesyłane w ten sposób materiały trafiają do kierownika projektu. Po uzyskaniu jego akceptacji, są zamieszczane na stronie.
Gdyby ktoś z Państwa miał jakieś pytania, proszę o kontakt, postaram się pomóc, mail: [email protected]
Miłej lektury!!! Anna Obara

Data opublikowania: 13:22, 12 stycznia 2023

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności