Anioły w Gimnazjum w Radawczyku Drugim – konkurs: Kolęda malowana i śpiewana

W środę 14 stycznia 2015r. odbył się w Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim po raz drugi konkurs muzyczny i plastyczny pod nazwą „Kolęda malowana i śpiewana”, gdzie tematem konkursu plastycznego były ”Anioły”. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Konopnica oraz uczniowie naszego Gimnazjum. Prace plastyczne i talent muzyczny oceniła komisja powołana z nauczycieli pracujących w Gimnazjum. Dodatkową atrakcją dla uczniów przybyłych tego dnia do naszej szkoły były konkursy, za które uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Spotkanie na sali gimnastycznej zakończyło się wspólnym kolędowaniem z udziałem przybyłych do Gimnazjum kleryków z Seminarium Duchownego w Lublinie. Przy akompaniamencie gitar i instrumentów klawiszowych klerycy wprowadzili wszystkich uczestników w nastrój świąt Bożego Narodzenia i przeżywanie Narodzenia Małej Dzieciny. Uczniowie z Gimnazjum i Szkół Podstawowych mieli okazję, aby obejrzeć wystawę z okazji 300-lecia istnienia Seminarium Duchownego w Lublinie przygotowaną przez kleryków.

W konkursie kolędowym I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Motyczu, II miejsce -Szkoła Podstawowa w Konopnicy i III miejsce-Szkoła Podstawowa w Radawcu Dużym. Pozostałe szkoły otrzymały wyróżnienia.

W konkursie plastycznym dla Szkół Podstawowych I miejsce przyznane zostało dla: Antoniego Misztala ze Szkoły Podstawowej w Stasinie ,II miejsce otrzymał Piotr Podleśny ze Szkoły Podstawowej w Radawcu, a III miejsce – Oliwia Drążyk ze Szkoły Podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Sieńko ze Szkoły podstawowej z Zemborzyc Tereszyńskich, Karol Rusinek i Maja Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Motyczu.

W konkursie plastycznym dla uczniów Gimnazjum I miejsce otrzymała Laura Zdybel, II miejsce Karolina Kurnicka oraz III miejsce Magdalena Boryga. Wyróżnienie otrzymała Anna Smyk.

Spotkanie było udanym przedsięwzięciem nauczycieli z Gimnazjum. Nad całością czuwały p. Aneta Pastusiak, p. Krystyna Rzucidło, p. Wanda Skupińska-Samołyk i p. Grażyna Cywińska, a uczniowie Szkół Podstawowych mieli kolejną okazję spotkać się w murach naszej szkoły. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe w kalendarz imprez Gimnazjum w Radawczyku Drugim i trzecia edycja będzie miała miejsce za rok.

Data opublikowania: 07:57, 23 stycznia 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności